Mājas lapu izstrāde – 7 padomi un ieteikumi
Šoreiz daži ieteikumi par mājas lapu izstrādes labās prakses principiem. Ievērojot šos norādījumus mājas lapas izveide būs kvalitatīvāka un klients būs apmierināts ar sniegto rezultātu:
1. Mājas lapu izstrāde jāsāk ar informācijas iegūšanu par jauno projektu.
Jānoskaidro viss, kas noderēs un var noderēt izstrādes posmā – uzdodiet jautājumus par to, kāds ir izstrādes mērķis, kāds būs cilvēku loks, kam konkrētā mājas lapa būs interesanta, kādas funkcijas nepieciešamas, kā funkcionēs mājas lapa, kādi ir nākotnes plāni utt. Ievāktā informācija ļaus izstrādāt prasībām atbilstošu mājas lapu, laicīgi paredzēt sarežģījumus un nodrošināties pret tiem.
2. Izpētiet konkurentu mājas lapas.
Tādā veidā iespējams iegūt papildus informāciju, aizgūt kādu derīgu ideju un vieglāk izprast darbības lauku. Papildus jau minētajam, šādā veidā iespējams noskaidrot klienta vēlmes par vizuālo mājas lapas izskatu un uzbūvi.
3. Lai mājas lapa atrastos meklētājprogrammu (piemēram, Google vai Yahoo) rezultātu augšgalā, optimizācija ir jāsāk vēl pirms sākta mājas lapu izstrāde.
Sākotnēji jāveic atslēgas vārdu izpēte un tad jāplāno paņēmieni kā tos pēc iespējas efektīgāk izvietot mājas lapas saturā, kodā un struktūrā. Sīkāk par mājas lapu optimizāciju meklētājprogrammām šeit vai uzziniet kā meklēt informāciju Google.
4. Izveidojiet sākumlapas karkasu (wireframe) un iekšējo lapu karkasu.
Tas atvieglo iekļaujamo funkciju, lapu, apakšlapu pārbaudi, kā arī klientam bieži vien ir vieglāk saprast mājas lapas uzbūvi un loģiku tad, kad uzmanību nenovērš krāsas, formas, attēli u.c.,. Ja pie projekta strādā vairāki cilvēki, tad visiem ir skaidrība par mājas lapas elementu atrašanās vietu un tās struktūru.
5. Mājas lapu izstrāde jāveic paralēli regulāri komunicējot ar pasūtītāju.
Tādā veidā klients vienmēr zinās kas notiek ar mājas lapu un kas jau paveikts. Un gadījumā, ja izstrādes procesā radīsies kāda kļūda vai neatbilstība viņa vēlmēm, tad to laicīgi būs iespējams labot. Par regulāru sazināšanos šeit domāta sazināšanās reizi dienā, vai divās dienās. Ja tā ir biežāka – tas var ievērojami palēnināt mājas lapas izstrādes procesu.
6. Testējiet izstrādātās mājas lapas funkcijas un mājas lapas uzvedību dažādās interneta pārlūkprogrammās.
Testēšana ir process, kas veicams visas mājas lapas izstrādes gaitā. Svarīgi ir neaizmirst to optimizēt arī citiem pārlūkiem, jo bieži vien viens un tas pats kods katrā pārlūkprogrammā tiek saprasts atšķirīgi – tādēļ rodas vizuālas nobīdes, kas noved pie neprofesionāli izstrādātas mājas lapas.
7. Iekļaujiet mājas lapas satura vadības sistēmu.
Tas krietni atvieglos klienta darbu ar mājas lapu pēc projekta pabeigšanas un klientam tas ļaus ietaupīt naudas resursus mājas lapas uzturēšanai.
Tavs viedoklis